120 Kişiye girişimcilik kursu açılıyor

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) ve KOSGEB Bingöl İl Müdürlüğü işbirliğiyle 120 girişimci adayına ücretsiz uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenleyecek. girişimcilik kursunu bitirenler proje hazırlayarak işyeri açabilecek ve hibeden yararlanabilecek.

BİNTSO ve KOSGEB işbirliğiyle açılacak ücretsiz kurs 32 saat sürecek ve 120 kursiyer 4 grup halinde eğitim görecek.

Kurstan faydalanmak isteyen adaylar, ilk grup için 25 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden başvurularını yapacak.

Kursu başarıyla bitiren kursiyerler, işyeri açtıklarında 50 Bin TL’ye kadar hibe desteği alacak.

BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, “BİNTSO ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayıp girişimcilik belgesi alan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liralık sabit yatırım makina teçhizat desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 150 bin liralık yeni girişimci desteğine başvurma hakkı kazanacaklardır. Uygulamalı girişimcilik eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir” dedi.

DMCA.com Protection Status