AK Parti’de Temayül Yoklaması Yapıldı

 24 Haziran’da yapılacak genel seçimler için AK Parti Bingöl teşkilatı milletvekili aday adaylarının temayül yoklamasını bugün tamamladı. AK Parti’de toplam 52 aday adayı milletvekilliği için başvurmuştu.

AK Partililer ile aday adayı yakınları Bingöl Kültür merkezinde düzenlenen temayül yoklamasını hınca hınç doldurdu.

Temayülde Genel Merkez Parti Kurucular Kurulu üyeleri, İl Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri, İl Gençlik ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanları, Demokrasi Hakem Kurulu Başkanı ve üyeleri, İl Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri, parti üyeliği devam eden aday adayı olmayan eski il başkanları, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, İlçe Gençlik ve Kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, parti üyesi ilçe belediye başkanları, parti üyesi il ve ilçe belediye meclis üyeleri, parti üyesi İl Genel Meclis üyeleri ve mahalle başkanları, parti üyesi 22, 23, 24, 25 ve 26. dönem aday adayı olmayan milletvekilleri oy kullandı.

Sayım döküm işlemleri tamamlandıktan sonra sonuçlar bir tutanak halinde üyeler tarafından imzalanarak, oy pusulaları ile Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığına teslim edilecek.

DMCA.com Protection Status