AK Partili Aday Adaylarına Güvenlik Soruşturması

Temayyül yoklamaları tamamlanan AK Parti’de aday adayları mülakata alınacak. Bingöl mülakatına başkanlık edecek olan AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, aday adayları hakkında güvenlik soruşturması yürütüleceği, ilgili kurumlardan bilgi alınacağını söyledi.

Sorgun, Mülakata Alacak

Bingöl’den başvuran 52 aday adayı Ankara’da Sorgun’un başkanlığında ki komisyonda mülakata alınacak. Sorgun, “Bugün itibariyle 14 alt komisyon, 14 genel başkan yardımcımızın başkanlığında, 5’er kişiden oluşan komisyonlar aday adayları bugünden itibaren mülakata almaya başladılar. İstanbul’un mülakatları 3 bölge olarak yapılacak. Bunun dışındaki mülakatlar Ankara’da genel merkezde yapılacak. Bu görüşmeler 6 gün süre ile devam edecek. 6 günün sonunda alt komisyon çalışmaları tamamlanmış olacak” bilgisini verdi.

Aday Adaylarına Güvenlik Soruşturması

Mülakat sürecinde gerçekleştirilecek olan güvenlik soruşturmasıyla ilgili Sorgun, “Bütün aday adaylarımızdan adli sicil belgesi istiyoruz. Kongre süreçlerimizde bunu nasıl yapmışsak bu süreçte de en hassas bir şekilde devletimizin değişik birimlerinden bu bilgiler temin edilerek usulünce, kimseyi rencide etmeden yapılacaktır” açıklamasını yaptı.

DMCA.com Protection Status