Aksoy Helallik İstedi

Baskılara rağmen seçimde canla başla çalıştıklarını belirten HDP Bingöl 2’inci sıra milletvekili adayı Nihat Aksoy, “Yoldaşlarımdan helallik istiyorum” dedi.

24 Haziran 2018 seçimlerinde Bingöl’de HDP 2’inci sıra milletvekili adayı olan Nihat Aksoy, seçimden sonra sosyal medya hesabından açıklama yayınladı.

Açıklamada devletin devasa imkanlarının pervasızca seçim sürecinde kullanıldığını belirten Aksoy, kısıtlı imkanlarla mücadele ettiklerine dikkat çekti.

Aksoy, açıklamasında dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise helallik konusu oldu. Gerçek yoldaşlarım diye sitemkar bir dille seçim sürecinde kalbini kırdığı ve üzdüğü kişilerden helallik isteyen Aksoy, “her zaman halkımıza borçluyuz” ifadelerine yer verdi.

Bingöl’de AK Parti’den Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek, HDP’den ise birinci sırada aday gösterilen Erdal Aydemir milletvekili seçildi.

Aksoy’un açıklaması şöyle;

“Merhaba dostlar
Merhaba analarım,amcalarım,ablalarım,kardeşlerim
Ve tabi ki merhaba gençler
Bir aylık seçim takvimini geride bıraktık.Bu kısa süreye mevcut gücümüzün üstünde bir performansla olabildiğince değer katmaya çalıştık. Devletin devasa imkanlarını pervasızca şahsi işlerinde kullananlara karşın, kısıtlı imkânlarla mücadele verdik.Yoruluyorduk,ancak vicdan rahatlığı bütün yorgunluğumuzu anında alıyordu.
Sonuç: Elbette her zaman olduğu gibi kazançlıyız. Çünkü haklıyız.
Bu duygularımla seçim takvimi zarfında bu haklı mücadelede yer alan, maddi manevi emeğini esirgemeyen adaylarımıza, aday adaylarımıza, çalışma arkadaşlarımıza,partimizin il ve ilçe örgütlerimize,yurt içinde ve yurt dışinda yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarımıza ,70_80 li yaşlarına rağmen bizi yalnız bırakmayan yakın akrabalarımıza,köylülerimize candan teşekkür eder,hürmetlerimi iletiyorum.
Yine bu zaman zarfında üzdüğüm, kalplerini kırdığım gerçek yoldaşlarımdan ,içinde bulunduğumuz psikolojimizi göz önünde bulundurarak ,helallik diliyorum.
Bilinmesini isterim ki; hepimiz her zaman halkımıza borçluyuz.

DMCA.com Protection Status