Bayram’dan Vekillere Tehdit

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, “2 vekilimize sesleniyoruz. Esnaf Birliği Odaları olarak sıkıntılarımız çok ve esnaflarımızın sıkıntıları bini aştı. Gelsinler beraber gezelim, esnafın dükkân camına parmak vuralım. Toz toprak içinde, siyasilerimiz gelsin esnaflarımızı gezsin. Eğer bu sorunlara el atmazlarsa, AK Parti genel merkezine ulaşacağım, Bingöl’ün sahipsiz olduğunu söyleyeceğim” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ali Bayram, Bingöl ve esnafların sorunları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bingöl’ün milletvekillerini esnafların ve kentin sorunlarını çözmeye davet eden Bayram, sorunlara eğilmedikleri takdirde Ankara’da üst mercilere ulaşacağını, konuyu Ankara’ya taşıyacağını söyledi.

“ESNAFLARIN SIKINTISI BÜYÜK”

Bayram, esnafların birçok sorununun bulunduğunu ve bu sorunlara Bingöl Milletvekillerinin çözüm bulması gerektiğini ifade ederek, “bir milletvekilliği seçimi oldu, Bingöllüler iktidar partisinden 2 milletvekili seçti. Bingöl hizmete susadığı için vekillerini seçti. Esnafın sıkıntısı var. AVM’ler kenti işgal etmiş durumda ve yerel esnaflar büyük sıkıntı yaşıyor. Bütün işyerlerinin önü ve etrafı toz toprak içinde. Esnaflar, toz toprak nedeniyle işyerlerindeki ürünleri sürekli temizlemek zorunda kalıyor, camlarına parmak vursanız, eliniz toz toprak olur. İşyerlerinin içi de aynı durumda. Arabalar sanayiden çıkmıyor. İnşaatçılar yolu gasp ediyor. Bazıları da Bingöl’de sözde esnaf ziyaretine çıkmış, kahvede oturup ‘esnafları dinledik’ diyor. Hangi esnaf kahvede oturur? Esnafın temsilcisi benim. Esnaflar da bize dertlerini anlatıyor, dertleri çok. Biz esnaflar olarak ne siyasetçilerden, ne de idarecilerden memnunuz” şeklinde konuştu.

“VEKİLLERE SESLENİYORUZ, EĞER ÇÖZMEZLERSE ANKARA’YA KADAR GİDERİZ”

Vekillere çağrıda bulunan Bayram, “2 vekilimize sesleniyoruz. Esnaf Birliği Odaları olarak sıkıntılarımız çok ve esnaflarımızın sıkıntıları bini aştı. Gelsinler esnaflarımızı gezsinler. Eğer bu sorunlara el atmazlarsa, AK Parti genel merkezine ulaşacağım, Bingöl’ün sahipsiz olduğunu söyleyeceğim. Esnaf sorununa eğilen yoktur. Gözümüzün içine bakıp gazetelere beyanat vermesinler. Benle ne zaman oturup esnafın sorunlarını konuştular?” dedi.

“DETAYLI AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Bingöl’deki sorunlar hakkında detaylı açıklama beklediklerini belirten Bayram, “trafik polisleri de belediye zabıtaları emriyle çalışıyor. Belediye canları isterse çukur kazıyor, düşünmeden faaliyet yürütüyorlar. Basına verdikleri, sosyal medyada reklam yaptıkları gibi, ben de konuşacağım. Ben açıklama bekliyorum. Bu parkları hangi kurum yaptı, bütçesi kimin? Kaç duba alındı, kaçı tahrip olup çöpe gitti, detaylı ve geniş açıklamasını bekliyorum. Artık vekillerimizden de ses çıkmazsa, birkaç otobüs toplar Ankara’ya giderim. Ankara’da üst mercilere Bingöl’deki esnafların çektiklerini anlatırım. Ama vekillerimizi, Bingöl’deki esnafların sorunlarına eğilmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

“TRAFİK ÖNERİLERİMİZ NEDEN DİKKATE ALINMIYOR”

Bingöl’ün kangren problemi haline gelmiş trafik problemi hakkında çözüm önerilerinin olduğunu ancak dikkate alınmadığını belirten Bayram, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Trafik için hem sorun hem çözüm önerilerimiz var. Neden dikkate alınmıyor? Ana caddelerde trafik bazen tamamen kilitleniyor, ara yollarda usulsüz parklar var, köy minibüslerine evinin önünde ceza kesiyorlar. Belediye otobüs durakları tamamen dolu, otobüsler yolun ortasında yolcu indirip bindirmek zorunda kalıyor. 7 – 8 kat inşaat yapana ceza yok, inşaat nedeniyle kapatılan yollara, gasp edenlere ceza vermiyorsunuz, esnafa ceza kesiyorsunuz. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Vekilleri ve idarecileri göreve davet ediyorum.”

DMCA.com Protection Status