Bazancir: “Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz”

15 Temmuz darbe kalkışmasının 2’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, “15Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve Milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETO terör örgütünü lanetliyoruz.15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Bazancir, açıklamasında şunları söyledi:

“15Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve Milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETO terör örgütünü lanetliyoruz.15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.Darbe girişimine karşı Milletimiz gazi meclis ve siyaset kurulu bir direniş sergilemiş girişim boşa çıkartılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazınki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş sonraki süreçte TBMM ‘yi devre dişi bırakan bir OHAL rejimini yerleştirmiştir. Aradan iki yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adımda atılmamıştır.”

“Askeri yada sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı küvetler ayrılığını dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.Tek güvencemiz ve umudumuz yine Milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

DMCA.com Protection Status