Belediye Vatandaşları Uyardı

Bingöl Belediyesi, su depolarının temizliği konusunda vatandaşları uyardı.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü su depolarının temizliği konusunda uyarıların yer aldığı yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, apartmanların su depolarının temizlenmesi uyarısı yapılırken, su deposu olmayan apartmanların ise su deposu yaptırmaları istendi.

Su depolarının yılda iki kez sağlık açısından temizlenmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, “Dezenfektesi yapılmayan su depoları, insan sağlığını tehdit eden bakteri yuvası haline gelmiş bir durumdadır. Özellikle yaz aylarında bu bakteriler daha da çoğalarak hastalıklara davetiye çıkarıyor” ifadelerine yer verildi.

Temizlik ve dezenfektesi yapılmayan depoların tifo, tifüs, dizanteri, ağız yaraları, hepatit ve kolera benzeri hastalıkların oluşmasına neden olduğu belirtilen yazılı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı tarafından apartman ve iş yerlerindeki depoların yılda iki kez temizletilmesi gerektiği belirtiliyor. Güvenli bir kapağı olmayan ve uzun süre dezenfektesi yapılmayan su depoları insan sağlığı açısından çok büyük tehlike oluşturmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status