Bingöl’de Bizi Fark Edin Yürüyüşü Yapıldı

Bingöl’de bu kez bizi fark edin yürüyüşü düzenlendi. Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte otizmli çocuklar aileleri ile birlikte “Bizi Farkedin” diyerek farkındalığa dikkat çekti.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar ve Milli Eğitim Müdürlüğü, otizmli çocuklar ile ailelerinin katıldığı bir yürüyüş tertipledi. Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte dövüz ve pankartlar ile dikka tçekilmeye çalışıldı. Dörtyol saat kulesi önüne kadar yürüyen grup, stant açarak otizm ile ilgili vatandaşlara bilgi verdi.

“Onları Yalnız Bırakmayalım”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan;” Günümüzde doğan her 68 çocuktan birine otizm teşhisi konuluyor. Doğuştan gelen ve genellikle 3 yaşında fark edilen otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artıyor. Bizler vatandaşlar, veliler olarak bunun farkında olmalıyız. Otizm teşhisi konulan çocukların, bireylerin yalnız bırakılmaması, eğitim görmesi gerekiyor. Elimizden geldiğince destek olursak bunun bir engel olmadığının farkında oluruz”diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status