Bingöl’de Doğalgaz Çalışmaları Hayatı Felç Etti

Doğalgaz çalışmalarında yollar köstebek yuvasına dönerken, ortalık toz dumana döndü. Trafik ise çalışmalar nedeniyle felç oldu. Doğalgaz çalışmalarında vatandaşların mağdur olduğunu, esnafların toz ve dumandan kapılarını açamadığını ifade eden Ali Bayram, “Bingöl sevdanız bu mu? Vatandaş için iyi bir hizmet ama orayı burayı bilinçsizce kazarak yapılmaz. Her yerde bu hizmet yapılıyor ama Bingöl’deki çalışmaların emsali yok!” dedi.

Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, Bingöl’deki doğalgaz çalışmalarının vatandaşları mağdur ettiğini savunarak, “Türkiye’de değil, Dünyada altyapı çalışmaları yapılıyor. Bingöl’deki çalışmalara bir anlam veremedik. Buradaki çalışmaların bir emsali yok. Doğru bir iş yapılmıyor. Kurumlarda artık çoğu işlemler internet üzeri yapılıyor. Bir bakıyorsunuz kablolar koptu, elektrik, internet gitti, su boruları patlatıldı. Kurumlar, vatandaşlar bilinçsizce koparılan hatlar nedeniyle mağdur oluyor. Bilmeden iş yapılırsa, sorunlar böyle olur. Kazdığı yerleri öylece bırakıyorlar. Doğalgaz iyi bir şey, vatandaş için iyi bir hizmet ama orayı burayı bilinçsizce kazarak yapılmaz” dedi.

Bayram. Açıklamasında şunları söyledi:

“Dünyayı, illeri gezerek altyapı çalışmalarını izliyorlar. İyi ki geziyorlar, gezmeselerdi ne olurdu? Sahipsiz bir memleket, esnaf toz dumandan kapısını açamıyor. Altyapı, diğer illerde nasıl yapılıyorsa bu illerde de böyle yapılmalıdır. Millete eziyet çektirmeye kimsenin hakkı yok. Siyasiler zaten sus – pus, vatandaş mağdur. Böyle bir toplum olmuş, kimseni sesi de çıkmıyor. Yaya olarak yürürseniz, her tarafınız toz toprak oluyor. Evlerde kimse pencere açamaz hale geldi. Bingöl siyasetçileri, Bingöl sevdanız bu mu? Vatandaşın artık tahammülü kalmadı.”

Çapakçur Gazetesi

 

DMCA.com Protection Status