Bingöl’de Jet Cami İnşaatı

Bingöl’ün Adaklı ilçesinde bir caminin kaba inşaatı 19 günde tamamlandı. Caminin inşaatını yapan Müteahhidi Kenan Kaçar, amacının Bingöl’deki projeleri yıllarca sürünceme de bırakanlara bir ders vermek olduğunu söyledi.

 

Bingöl’de alışılagelmemiş bir proje gerçekleşti. Bingöl’de yıllarca yapımı süren projelerin aksine bir caminin kaba inşaatı tam 19 günde tamamlandı. Diyanet, inşaatı yapan müteahhidi tebrik etti.

Olay Bingöl’ün Adaklı ilçesinde yaşandı. Adaklı ilçesine bağlı Ferez’de yapımına karar verilen cami inşaatı Bingöllü genç müteahhidi Kenan Kaçar tarafından üstlenildi. Yapımına başlanan caminin kaba inşaatı tam 19 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Her katı 182 metre kare, minaresi ise 26 metre tül olan cami inşaatında 24 kişilik ekip çalıştı.

Sitemize açıklamada bulunan Kaçar, amacının Bingöl’de yüksek meblağlarda sürdürülen projelerin yıllarca sürüncemede bırakılmasına tepki olduğunu söyledi. Kaçar : “Vicdanla iş yapmanın kamusu özeli olmaz. Ülkemizde kamu işleri ya çürük yapılıyor, ya da yıllarca sürüncemede bırakılıyor. Örneğini Bingöl’de sürekli görüyoruz. Bu vicdana sığar mı? Herkes dürüstlükle çalışırsa bu ülkede her şey çok daha güzel olur. Bu projeyle onlara bir ders vermeyi amaçladım” dedi.

Mehmet Eser

 

 

 

DMCA.com Protection Status