Bingöl’de Moda Evi Açıldı

Bingöllü kadınlardan moda atağı geldi. Yeni açılan moda tasarım evinde kadınlar kendi ürettikleri ürünlerle yeni bir marka oluşturmayı hedefliyor. Kadınların iş dünyasında yer almasını da amaçlayan girişim Mimar ve İş insanı Demet Atala öncülüğünde gerçekleşti.

By Er Oly Moda evi adıyla açılan moda tasarım evi Bingöl’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Atala, bu girişimin Bingöl’de ilk olduğunu belirterek, moda evinde Desinatör ve stilistlerin ürünleri hazırladığını söyledi.

Atala: Marka Oluşturacağız

Atala, “Bingöllü kadınların iş dünyasında yerini alması ve üretecekleri ürünlerle kendi markalarını yaratmaları için moda tasarım evini kurduk. Bu fikir, bu işin içinde olan birçok bayan arkadaşımla birlikte aldığımız ortak bir karardır. Tasarlayacağımız modeller, üreteceğimiz ürünlerle kendi markamızı oluşturacağız. Moda evi sayesinde onlarca bayan arkadaşımıza iş imkanı sunuyoruz. Moda tasarım işine başladık, bundan sonraki hedefimiz Bingöl’ünde ünlü bir markasını oluşturmak olacaktır. Bu sayede inşallah bir çok bayan arkadaşımıza, kardeşimize de istihdam imkanı sunacağız” dedi.

DMCA.com Protection Status