CHP’li Bazencir’den, AK Partili Yılmaz’a Gönderme

CHP İl Başkanı Ahmet Bazancir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın  “yaşlanmadan zengin bir toplum olmayı başaracağız” sözlerine tepki göstererek gönderme yaptı. Bazencir, “…Siz başardınız sayın vekil. Soruyoruz vatandaş nasıl başaracak?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın “Yaşlanmadan zengin bir toplum olmayı başaracağız” sözlerine tepki gösterdi.

Krizde siz başardınız, vatandaş nasıl başaracak diyen Bazencir “AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İlimiz Milletvekili Sayın Cevdet Yılmaz’ın  bir sempozyumda yaptığı konuşma ilgim çekti. Konuşmasında aynen şunları söylüyor  “yaşlanmadan zengin bir toplum olmayı başaracağız”.

Sayın Vekil, Yerel seçimler nedeniyle AKP Milletvekillerimizin açılıştan açılışta gitmeleri elbette sevindirici ancak her ne hikmetse açılışların tümü seçimlere denk gelmesi düşündürücü. Ülkemizin ekonomik bir krizde olması, vatandaşlarımızın bu krizle nasıl baş edeceği bir ortamda, bundan daha güzel bir söylem olamaz. Tebrik ediyorum sayın vekilimiz işte krizden kurtulmanın tek çözüm yolu: ‘yaşlanmadan zengin bir toplum olmayı başarmak”… Siz başardınız sayın vekil. Soruyoruz vatandaş nasıl başaracak?” ifadelerini kullandı.

 

DMCA.com Protection Status