CHP’li Vekil, AK Partili Berdibek’in Tweet’ini Eleştirdi

CHP’li milletvekili Teoman Sancar, AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek’in sosyal medya hesabından paylaştığı bedelli askerlik paylaşımına tepki gösterdi. Sancar, “Bu teklif hangi ara bizim komisyona geldi? Bizden habersiz geldi, görüştünüz de bizim mi haberimiz yok :)” espirili bir gönderme yaptı.

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek TBMM’de kabul edilen bedelli askerlik düzenlemesine ilişkin twitter hesabından paylaşımda bulundu. Berdibek’in paylaşımında “Milli Savunma Komisyonumuzda görüşülerek TBMM Genel Kuruluna sevk edilen “Bedelli Askerlik” düzenlemesi Genel Kurulumuz tarafından kabul görmüştür. Düzenlemeden 1 Ocak 1994 ve öncesi doğanlar faydalanacaktır. Ülkemiz, milletimiz ve sevgili gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadeleri yer aldı.

Sancar: Bizim mi haberimiz yok

Tweeti alıntılayan paylaşan CHP Denizli Milletvekili H. Teoman Sancar , “Sayın vekilim, biz de sizinle birlikte Milli Savunma Komisyonu üyesiyiz. Komisyon sadece bir kez toplandı ve yönetimini seçti. Bu teklif hangi ara bizim komisyona geldi? Bizden habersiz geldi, görüştünüz de bizim mi haberimiz yok  Not: Teklif Plan Bütçe’de görüşüldü” ifadesini kullandı.

Plan, Bütçe Komisyonunda Görüşüldü

Bedelli askerliğe ilişkin düzenlemenin de içinde bulunan kanun teklifinin görüşmeleri Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek TBMM Genel Kurulu’na sevk edilmişti.
Berdibek ve Sancar’ın twitleri ulusal basına da konu oldu.

Berdibek özür diledi!

Yapılan hatayla ilgili Berdibek daha sonra özür mesajı yayımladı. Berdibek, “Kamuoyuna Saygılarımla Bedelli askerliğe ilişkin düzenlemesinde içinde bulunduğu kanun teklifinin Plan Bütçe Komisyonunda görüşülerek diye yazmam gerekirken yanlışlıkla Milli Savunma Komisyonunda görüşülerek diye yazmış olduğum Tweet için kamuoyundan özür diliyor, saygılar sunarım” dedi.

 

DMCA.com Protection Status