Engelliler Kendi Meclisini Kurdu

Bingöl’ünde aralarında yer aldığı 52 ilde yerel engelliler meclisi kuruldu. Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen projede il temsilcilerinden oluşan genel mecliste faaliyet yürütecek.

AB tarafından desteklenen ve merkezi Ankara’da olan “Engelliler Meclisi” projesi yerel meclislerini oluşturmaya başladı. Bingöl’ünde aralarında yer aldığı 52 ilde yerel engelli meclisleri oluşturuluyor. Bingöl’de de yerel engelli meclisi yapılan toplantının ardından 16 kişiden oluşan meclis kuruldu. Bingöl Engelli Meclisinin başkanlığını Bingöl Engelliler Kültür Ve Dayanışma Başkanı Bahattin Tüz seçildi. Ankara meclisindeki temsiliyeti ise il temsilcisi olarak Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata yapacak.

Korkutata: Engelsiz Bir Türkiye İçin Çalışacağız

Kurulan meclisin engellilerin sorunlarının çözümü noktasında büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Korkutata, “Yapılacak çalışmalar, tüm engellileri kapsayacak. Meclis her ilde ayrı ayrı kurulacak. Genel meclis ise Ankara’da. Meclisler peryodik olarak toplanacak ve illerden gelen sorunlar ve çözüm önerilerini hayata geçirerek yetkili kurumlara iletecek. Böylece engelsiz bir Türkiye sloganı da hayata geçmiş olacak” dedi.

DMCA.com Protection Status