Güler: Ayrılığımız öğrenci andı ve af konusunda

AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, Cumhur İttifakında ki görüş ayrılığının öğrenci andı ve cezaevi affı konusunda olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti arasında yaşanan gerginliğe değinen AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanifi Güler, Cumhur ittifakında sorun olmadığını, sadece öğrenci andı ve cezaevi affı konusunda görüş ayrılıkları olduğunu söyledi.

Güler “Milliyetçi Hareket Partisi ile yaşanan görüş ayrılıklarının andımız ve af konusunda yaşandığını değerlendiriyoruz. Cumhurbaşkanımız partimizin son grup toplantısında ‘“Bize göre milletimizin en büyük ve en etkili andı İstiklal Marşımızdır. İstiklal Marşımız dışında bir and tanımıyoruz, tanımayacağız.’ diyerek bu konudaki görüşünü ifade etmiştir. Nitekim 1994 yılında Rahmetli Necmettin Erbakan’da Bingöl’de and ile ilgili görüşlerini ifade etmiş ve o zamanki sistemde linç edilerek siyasi yasaklı hale getirilmiştir. Biz de AK Parti olarak Öğrenci Andını 8 Ekim 2013’te kaldırmıştık. Burada Danıştay yetkisini aşmış ve böyle bir karara imza atmıştır. Yetkili organların bu konuda gerekli çalışmaları yapacağı kanaatindeyiz. Af konusunda ise Cumhurbaşkanımız Devlete dönük yaşanan suçların af edilebileceğini geriye kalan suçların affedilme gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylemiştir” ifadelerini kullandı.

Güler: İttifakta sorun yok

AK Parti ve MHP’nin Cumhur ittifakında bir sorun olmadığını söyleyen Güler, “Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok. Partimizin alacağı karara saygı duyarız. Genel Başkanımızın ülkemizin geleceğine dönük kararlarını biz il ve ilçe teşkilatları olarak emir kabul ederiz. Partimizin yerel seçimlerdeki görüşü bütün bölgelerden adaylar çıkarılması yönündedir. Bunu parti yetkililerimiz birçok defa kamuoyuna duyurmuşlardır.Biz AK Parti olarak bölgesel, milliyetçi, etnik kimliğe dayalı bir siyaset yapmıyoruz. Dünya’da gönül coğrafyamızla ülkemizde ise Edirne’den Kars’a her bölgede insanlarımızla temas halindeyiz. Sadece seçimden seçime değil günün her saati sahadayız, teşkilatlarımızla aktif ve dinamik bir halde seçmenimizle temas halindeyiz. Birlik beraberlik içinde ülkemize karşı başlatılan mali saldırıları bertaraf edip ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak ve gelecek hedeflerini yakalamak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

DMCA.com Protection Status