HDP: Bingöl Sürpriz Yapacak, Bu Sürprize Hazır Olacağız

Bingöl’ün Sürpriz yapacağını belirten HDP’li adaylar “bizimde bu sürprize hazır olmamız lazım. Sandıkları son ana kadar titizlikle takip etmeliyiz” ifadelerini kullandılar.

Bingöl’de seçim heyecanı eskiye oranla düşükte olsa, 24 Haziran seçimleri hala gündemde ilk sırada yer alıyor. HDP’li adaylar Erdal Aydemir, seçim sonuçlarını sandığa atılacak oy oranı değil, sağlıklı bir şekilde tutanağa geçirilecek oy oranının belirleyeceğini kaydetti. AKP’nin kaybedişinin en net işaretinin Solhan ilçesi olduğunu belirten Aydemir, “Değişmez dedikleri Solhan ilçesinin de değiştiğini görüyoruz. Ve Bingöl büyük bir sürpriz yapacak. Bizim de bu sürprize hazır olmamız lazım. Yani sandıkları son ana kadar titizlikle takip etmeliyiz” dedi.

Kentin tek kadın adayı olan Şefika Doğan, Bingöl halkının artık değişimden yana olduğunu belirtirken, KHK ile görevinden ihraç edilen Eğitim Sen’li öğretmen Nihat Aksoy ise AKP’nin gerilim siyasetinin Bingöl’de işlemediğini kaydederek, “AKP’nin ayrıştıran, kimlikleri reddeden, nefret söylemi oluşturarak hedef gösteren politikalarını artık kimse kabul etmiyor. Seçmen her şeyin farkında ve görüyor” ifadelerini kullandı.

SANDIK GÜVENLİĞİNİ GENÇLER SAĞLAYACAK

HDP İl Seçim Koordinasyonunda yer alan Edip Berk, iktidar tarafından estirilen korku havasının bir karşılığının olmadığını söyleyerek, Bingöl halkının korku duvarlarını yıktığını söylüyor.  Sandık güvenliği için tüm tedbirleri alacaklarını ifade eden Berk, endişe ve şüphelere neden olacak olası aksiliklere boş alan bırakmayacaklarını söyledi. Sandıkları taşınan tüm seçmenlerin oyunu kullanması için tüm hazırlıkların yapıldığını aktaran Berk, “Bizim için her oyun ayrı bir değeri var. Çünkü son seçimde cüzi sayılar ile vekil kaybettiğimiz iller vardı. Bu hatadan ders çıkardık” şeklinde konuştu.

Yine bununla beraber HDP İl Örgütü, seçim günü görev alacak müşahitler için eğitim programı başlattı. İl ve ilçelerde süren eğitimlerde en küçük ayrıntının üzerinde önemle duruluyor. Eğitimlere katılanların çoğunluğunu ise gençler oluşturuyor. MA

 

 

DMCA.com Protection Status