Hibe Destekli Girişimcilik Kursu Başvuruları Başladı

Bingöl’de KOSGEB ile İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle iş kurmak isteyen Girişimcilere 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz makine teçhizat kredi desteği fırsatı sunan kurs başvuruları başladı. Kursa e-devlet üzerinden başvurular kabul edilecek.

doğdu. İşte detaylar:

Bingöl’de KOSGEB  ile İŞKUR Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Protokol kapsamında 16 – 19 Temmuz 2018 tarihleri arası düzenlenecek olan eğitime kendi işini kurmak isteyen girişimciler 10/07/2018 tarihine kadar E-Devlet sistemi üzerinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Başvuru seçeneğinden başvurabilecek.

32 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında kursiyerlere;

1 Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı- 8 (sekiz) saat,

2 İşletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar- 8 (sekiz) saat,

3 İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan)- 8 (sekiz) saat

4 İş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları- 8 (sekiz) saat konularında eğitim verilecek.

Eğitimi tamamlayarak katılım belgesi alan katılımcılar, kendi işini kurduğu takdirde KOSGEB mevzuatı kapsamında yeni girişimci desteğine başvurma hakkı kazanacak. İş kurmak isteyen ve iş planı desteklenmeye değer bulunanlara 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz makine teçhizat kredi desteği sağlanacak.

Kendi işini kurmak isteyen girişimciler, 10 Temmuz 2018 tarihine kadar E-Devlet sistemi üzerinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Başvuru seçeneğinden başvurabilecek.

DMCA.com Protection Status