Hüda Kaya: Türkiye’den Kaçmaya Çalışıyorlar

Bingöl’de iftar yemeğine katılan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Yıllarca hep Afganistan, Pakistan gibi ülkemiz üzerinden batıya göçmeye çalışan insanları hep şaşkınlıkla karşılıyorduk. ‘Bunlar ne yaşıyor da, ülkelerinden kaçmak zorunda kalıyor’ diyorduk. Şu anda ülkemizde meslek sahibi insanlar, ülkemizden nasıl kaçacaklarının dertlerine düştüler” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, partisinin Bingöl İl Örgütü tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılmak üzere Bingöl’e geldi. Burada açıklamalarda bulunan Kaya, Türkiye’de insanların geleceklerini göremediğini belirterek, “Son derece haksız, eşit olmayan baskıyla önümüze dayatılan, kendi geleceklerinden korkarak bir seçim süreci dayatılmış durumda. Bizler de dayatılan bu seçim sürecine gücümüzün yettiğinden daha fazlasıyla, emeğimizi ortaya koymak zorundayız. Ülkemiz için bıçak kemiğe dayanmış durumdadır. Artık ne ekonomik, ne ahlaki olarak, ne kadınlarımız için, ne gençlerimiz için bir gelecek göremiyoruz. Böyle bir Türkiye göremiyoruz. Çocuklarımız için yaşanabilir bir ülke göremiyoruz” dedi.

Kaya: Türkiye’den Kaçmak İstiyorlar

Kaya “Yıllarca hep Afganistan, Pakistan gibi ülkemiz üzerinden batıya göçmeye çalışan insanları hep şaşkınlıkla karşılıyorduk. ‘Bunlar ne yaşıyor da, ülkelerinden kaçmak zorunda kalıyor’ diyorduk. Şu anda ülkemizde meslek sahibi insanlar, ülkemizden nasıl kaçacaklarının dertlerine düştüler. Geleceklerinden endişe ettikleri için, insanca yaşama hakkından mahrum bırakıldıkları için, artık yaşanabilir bir ülke olmaktan çıktığını düşünüyorlar. Bu yüzden yüzlerce insan, çoluk çocuk insan denizlerde boğuldu, bu ülkeden kaçmak için” ifadelerini kullandı.

DMCA.com Protection Status