İğne Oyası Ve Hakkında Bilgilendirme

İğne oyası bildiğimiz üzere her yöreye göre farklılık gösteren tülbentlerin havluların ve birçok dekorun kenarına işlenen özen ve çaba gerektiren bir sanat biçimidir. Günümüzde pek çok değer verilmese de iğne oyası ustalık gerektiren ve emek gösterilen bir oya çeşididir. İğne oyaları her şeyin kenarına uygulanabilse de genellikle birçok çeyizlik eşyanın kenarına uygulanabilir. Yapımı oldukça zor olan iğne oyası modelleri bizler için çeşitlendirilmiş ve renklendirilmiştir. Herkes evinde güzel görünümlü ve düz bir şekilde dizayn edilmiş materyalleri bulundurmak ister bu nedenle iğne oyaları da oldukça çok tercih edilmektedir. Peki nedir bu iğne oyaları nerelerde kullanılır ne amaçla üretilir? biraz bunlardan bahsedelim.

İğne Oyası Yapım Aşamaları

İğne oyası ve yapım aşamaları konusuna geçmeden önce nerelerde kullanıldığından bahsedelim. Bu oyalar havlu kenarları çeyizlik eşyalar tülbent ve şal modellerinin kenarına işlenmektedir. Genel olarak açık ve taze renkler tercih edilse de günümüzde isteğe bağlı her renk kullanılır hale gelmiştir. Bu oyalar bizler için birer gelenek görenek simgesi olmuştur ve özenle çeyizlerimizde sandıklarımızda saklanmaktadır. Fakat artık buna gerek yoktur siparişle iğne oyaları yaptırabileceğiniz birçok kişi ve kurumlar vardır. Bizim işlerimiz de bu güzel sanat için oldukça yetenekli insanlar barındırmaktadır artık sandıklarınız ve baza altlarınızda iğne oyaları modelleri saklamaktan vazgeçin ve dilediğinizce kullanın. Bu modeller bir ilmek ile başlayarak nice emeklerle son bulmaktadır. Düzenli, titiz, özenli ve sırayla işleyen bu oyalar büyük bir emek ile nokta koymaktadır.

Kimler Kullanır?

Herkes iğne oyası modelleri kullanabilir. Genellikle sünnet düğünlerinde çeyizlik bohçalarda ve birçok yerlerde iğne oyalı havlu ve eşya çeşitlerini görürsünüz bu da hala gelenek ve göreneklerimizin eskimediğini ve özenli bir şekilde yaşatıldığını bize göstermektedir. Renk renk çeşit çeşit desen desen iğne oyaları bizlerin içini açacak bir şekilde tasarlanıp cazip fiyatlar ile bizlere sunulmaktadır. Elbette yapan kişilerin emeğini karşılıksız bırakmamalı ve emeğin gerektiği değeri göstermeliyiz.

Son Bilgilendirme 

İğne oyaları hakkında bilgilendirmeler yukarıda da anlattığımız gibidir. Sizler de aklınızda hayal ettiğiniz iğne oyası ve iğne oyaları çeşitlerini bize bildirerek sipariş verebilirsiniz. Unutmayın herşey satın alıp satmakla bitmemelidir satın aldığınız ürünü özenle kullanmalı ve oyayı yapan kişinin emeğine saygı duymalıyız. Bu uğraştırıcı ve güzel iş olan oyalar bizler için hazırlanmakta ve üretimi de devam etmektedir o çeyizlerde çok gördüğünüz ve beğendiğiniz size oyaları yapacak kişiyi bulamadığınız bu ürünler artık bir siparişiniz ile elinizde olacaktır şimdiden güle güle kullanmanızı ister birlikte nice işlere imza atmayı dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status