İyi Parti: Yol Çalışması Seçim Yatırımı

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yol çalışmalarının seçim çalışması olduğunu belirterek “seçim yatırımı değilse dört buçuk yıldır neden bekliyor” ifadelerini kullandı.

Kızılboğa, AK Partili Belediyeyi yeren yere vurdu. Yol çalışmalarının seçim yatırımı olduğunu belirten Kızılboğa, toplu taşımada rant döndüğünü ve bu rantın birilerine sağlandığını söyledi.

“Rant Sağlıyorlar”

Kapının önündeki çöpler toplanmasa, belediyenin varlığından haberdar olunmayacağını belirten Kızılboğa’nın en dikkat çeken açıklamalarından biri de rant iddiası oldu. Kızılboğa “Asfalt çalışmaları seçim yatırımı değilse dört buçuk yıldır neden bekliyor. Bingöl’de belediyecilikten bahsetmek mümkün değil. Kapımızda çöpler alınmasa Bingöl’de belediyenin varlığından haberdar olmayız. Bingöl’de belediyecilik tamamıyla çarpık kentleşmeye dönüşmüş, bir imar rantına dönüşmüş. Bingöl’de belediyenin bir toplu taşıma aracı dahi yok. Taşeronlara ihale edilmiş. Belediye buradan da kendine bir rant sağlıyor. Daha doğrusu keşke belediyenin bütçesinde kalsa bu rant, birilerine sağlanıyor” dedi.

Serdar Atalay’ı Övdü

Kızılboğa’nın önceki dönem AK Parti’den Belediye Başkanı olan Serdar Atalay’ı övmesi dikkat çekti. Kızılboğa “Bizden seçilmedi, AKP’den seçildi Serdar Atalay, takdir etmemek mümkün değil Serdar Beyi. Ben Serdar Bey’in ciddi hizmetler yaptığını düşünüyorum. Bingöl’ün kanayan bir yarasıydı altyapısı, Bingöl’ün İnönü mahallesi tamamıyla enkazdı. Bunlar hepsi Serdar Bey’in eserleriydi biz kendisine teşekkür ediyoruz buradan. Böyle insanlar yönetici olmalıdır ilimizde aslında. Bizde seçmen iki parti arasına sıkıştırılmış durumda, ya AKP’lisin ya HDP’lisin ne AKP’li olurum ne HDP’li olurum diyebilmesi lazım seçmenimizin.” ifadelerini kullandı.

Atalay’ın yerel seçimlerde İyi partiden aday gösterileceği iddialar arasında. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Atalay, AK Parti’den Belediye Başkanı seçilmiş, daha sonra Saadet partisinden aday olmuştu. Yaklaşan yerel seçimlerde adaylığı hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

DMCA.com Protection Status