Karaaslan’dan ‘Atma Bağışla’ kampanyasına Destek Çağrısı

Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, TEGV tarafından başlatılan ‘atma bağışla’ kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Karaaslan, açıklamasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından başlatılan proje için destek beklediklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Yıllardır Gönüllü Üyesi bulunduğum Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye’nin sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerindeki ilköğretim çağındaki çocukların eğitimlerine destek olmaktadır. Bugüne kadar, gönüllüler aracılığıyla 2.5 milyonun üzerinde çocuğa ulaşarak bilişim, sanat, fen, matematik ve okuma alanlarında eğitim programları ve kısa süreli etkinlikler gerçekleştirerek; özgüveni yüksek, analitik düşünebilen, sorgulayan ve eğlenerek öğrenen nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktadır. Geçen yıllarda Ateş Böceği Projesiyle Bingöl’e Bilişim Konteynırı yollayıp ulaşılmayan köylere bilgisayar ve teknolojiyle çocuklarımızı buluşturmuş ve birçok okulumuzun da onarımını gençlerle birlikte yapmıştık.”

“KULLANMADIĞIMIZ ÜRÜNLERİ BAĞIŞLAYARAK YAŞANABİLİR BİR DÜNYA HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

“Daha fazla çocuğumuzu nitelikli eğitim desteği ile buluşturmak için var gücümüzle çalışıyor; yeni projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan Atma Bağışla Projemiz ile geçtiğimiz yıldan başlayarak, hem çevremizi koruyor, hem de çocuklarımızın eğitimine destek oluyoruz.Atma Bağışla Projemiz kapsamında, evimizde, okulumuzda, işyerimizde kullanmadığımız her türlü masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler, monitör ve yazıcılar, bilgisayar parçaları, ses, görüntü ve müzik sistemleri, dvd okuyucu ve uydu alıcılar, masa telefonu ve cep telefonları, her türlü elektrikli ev aletleri (buzdolabı hariç), her türlü kablo ve adaptörler ve bahsi geçmeyen tüm elektrik ile çalışan ürünler elektronik atıkları bağışlayarak hem çevre için hem de çocuklar için yaşanılabilir bir dünya hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz.”

DESTEK BEKLENİYOR

“Çalışır durumda olan cihazlar tarafımızdan incelenip, onayınız olması halinde teslim tutanağı ile TEGV envanterine kaydedilerek, TEGV Etkinlik Noktalarında kullanılmak üzere muhafaza edilecek. Kullanılmayacak durumda olan cihazların tümü anlaşmalı olduğumuz Geri Dönüşüm Firmasına gönderilecek ve belirli bir fiyat üzerinden bu ürünlerin hurda değeri TEGV’e bağışlanacaktır. Eğitimlerine destek vereceğiniz çocuklarımız adına teşekkür ederiz.Bireysel ve kurumsal elektronik atıkları PTT Kargo Firması üzerinden “902887372” müşteri numarası ile (ödeme yapmaksızın) peyderpey geri dönüşüm tesisine gönderebilirsiniz. Atma Bağışla kapsamında geri dönüştürülemeyen ve bağış yapılamayan ürünler; Cam ve ahşap ağırlıklı (floresan ve ampüller, ahşap mobilya ve aksesuar) eşyalar. Yazıcı kartuş ve tonerleri. Buzdolabı. Akü ve piller.Konuyla ilgili aklınıza takılan soruları telefonumu ( 0 532 455 08 25 ) arayarak veya e-mail (semi12@hotmail.com) adresime ulaşarak sorabilirsiniz. Destek verecek olan Resmi Kurumlarımıza, STK’larımıza, öğrencilerimize, velilerimize, tüm Bingöl halkına ve Basın Mensubu arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz.”

DMCA.com Protection Status