Kawarlılar İftarda Buluştu

Bingöl Kawar aşireti mensupları Diyarbakır’da düzenledikleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Organizasyonu Şefik Bariç’in yaptığı ve Diyarbakır’da yaşayan Bingöllüler’i buluşturan, İftar Yemeğine oldukça kalabalık bir kitle katıldı.

11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif Ayı dolayısıyla verilen İftar yemeği, Merkez Sur İlçesinde bulunan bir düğün salonunda yapıldı.

İftar yemeğinde, Bingöl Yamaç Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (MUSYAN-DER), başkanı İş Adamı Sadık Elaldı ve Yönetim Kurulu üyeleri de tam kadro yer aldılar.

İftara 22 ‘inci dönem Diyarbakır Eski Milletvekili Mesut Değer, Sur İlçesi Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Bingöl Yamaç Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ve Kültür Derneği (MUSYAN-DER) Başkanı İş Adamı Sadık Elaldı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kanaat önderleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve yöneticileri, muhtelif meslek gruplarına mensup yöneticiler, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

22’ inci dönem Diyarbakır Eski Milletvekili Mesut Değer, İftar öncesinde konuklarını kapıda karşılayarak, hepsiyle ayrı tokalaştı.

KUR-AN’I KERİM TİLAVETİ SONRASI, DUALARLA İFTAR YAPILDI

Salonun hınca hınç dolduğu İftar yemeği, Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Huşu içinde dinlenen Kur’an Tilavetinin ardından yapılan dualar eşliğinde, salondakiler İftarını açtı.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı İftar sonrası, kısa bir konuşma yapan Diyarbakır 22’inci Eski Milletvekili Av. Mesut Değer, bütün katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi:

‘Bugün organize ettiğimiz Kawar Aşiretinin geleneksel İftar yemeğine katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İftarımıza katılan Sur İlçe Emniyet Müdürümüz Asuman Karacık başta olmak üzere, kanaat önderlerimize, Dernek başkanlarımıza ve üyelerimize, STK yöneticilerimize, muhtelif meslek gruplarının yöneticilerine, basın yayın kuruluşlarının temsilcilerine ve bütün katılımcılara en kalbi duygularımla teşekkür etmek istiyorum.

Cenab-ı Allah’a; ne kadar şükretsek azdır. Bizleri bir kez daha, Mübarek Ramazan-ı Şerif Ayı’nın kutsiyetinde bir araya getirerek, kardeşliğimizi, birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmemizi nasip buyurdu.

Bu vesileyle hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum, bütün İslam Alemi’nin yaklaşan Kadir Gecesi’ni en kalbi duygularımla kutluyorum’.

Organizasyonun son derece iyi olduğu İftar sonrasında görüşlerini ifade eden vatandaşlar ise, ‘İftar programını hazırlayan, organize eden ve emeği geçen bütün kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda Mesut Değer’in akrabası olan Şefik Bariç de, kusursuz geçen İftar Yemeğini başarıyla organize etti’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

DMCA.com Protection Status