Kayıp Eşeklere, Yetkililer Sessiz Kaldı

Bingöl’de son on yılda eşek sayısındaki yüzde 64 oranında azaki azalmaya yetkililer sessiz kaldı. Ucuz et tartışmaları sürerken, eşek sayısında ki azalış akıllarda soru işareti bırakırken, yetersiz denetimden sorumlu olan yetkililer ile son günlerde sık sık görmeye başladığımız siyasetçiler sessiz kalmaya devam ediyor.

Eşek Sayısı Neden Azalıyor?

Türkiye’nin birçok kentinde tek tırnaklı tabir edilen eşek, at ve katır etlerinin vatandaşlara yedirildiği ortaya çıkmıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için alınan kavurmalarda bile at eti tespit edilmesi vatandaşları tedirgin etmişti. Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de eşek sayısında ciddi oranda azalma meydana geliyor. Bingöl’de eşek sayısı son on yılda yüzde 64 oranında azaldı.

Bingöl’de 2008 yılında 6 bin 31 olan eşek sayısı 2017 yılında 2 bin 188’e geriledi. Tabi bunlar sadece kayıtlı olanlar. Kayıtsız olan eşek sayılarının ve kesimlerinin tahminini yürütmek bile imkansız.

Özel haberimizin ardından vatandaşlar tepkilerini dile getirirken, yetkililer ve siyasiler susmayı tercih etti. Bingöl’de yetersiz denetim olduğu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bayram tarafından da teyit edildi. Bayram, Belediyenin denetimleri göstermelik yaptığını belirtmişti.

Medyada çıkan her türlü habere anında yanıt veren bürokrat ve siyasilerin bu konuda sessiz kalması ise dikkat çekti.

Bingöl’de eşek sayısında şüpheli düşüş

Bayram: Belediye Göstermelik Denetim Yapıyor

DMCA.com Protection Status