Muay Thai / Kick Boks Turnuvası İptal Oluyor

Bingöl’de ilk kez düzenlenmesi planlanan Muay Thai / Kick Boks turnuvası sponsor çıkmayınca iptal olmanın eşiğine geldi.

Avrupa’da yaşayan Bingöllü Kick Boks sporucusu ve antrenörü Ferhat Sönmez, Bingöl’ün hem tanıtımına hem de sporuna katkı sunmak amacıyla Bingöl’de Muay Thai / Kick Boks turnuvası düzenlemek için kolları sıvadı. Bingöl Belediyesi ile de irtibata geçen Sönmez, turnuva organizasyonu için sponsor arayışına girdi.

Turnuva için Sönmez ve yurtdışından gelen sporcular, sponsor ve ilgilenecek yetkili bulamayınca turnuva iptal olma aşamasına geldi.

Turnuvaya Bingöl, Dersim, Diyarbakır, Siverek, Sinop, Bitlis ve İstanbul gibi şehirler ile yurt dışında bulunan sporcularda katılacaktı. Turnuva biletli olarak açık havada düzenlenmesi planlanıyordu.

Temmuz ayında düzenlenmesi planlanan turnuvanın adı da “Zaza Powers Fight Arena Bingöl” adını taşıyordu.

Türkiye Almanya’nın Bremen Eyaleti Muay Thai temsilcisi olan Ferhat Sönmez turnuva ile hem memleketi Bingöl’ün tanıtımına katkı sunmak hem de gençlere sporu sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Avrupa’da bir çok organizasyona adını yazdıran Sönmez’in düzenlediği Almanya Şampiyonasında Bingöllü genç sporcular Almanya şampiyonu olmuştu.

Bingöl belediyesi ile de irtibata geçen Sönmez “Turnuvanın masrafları için sponsor arayışımız oldu. Bingöl Belediyesi ile de irtibata geçtik. Gelecek sporcuların ağırlanması ve turnuva için gereken malzemelerin kiralanması bizim için yeterliydi. Hiçbir sporcu ve antrenör ekstra bir ücret talep etmiyor. Sadece turnuva giderleri için sponsor arıyorduk. Ancak yetkililer gereken ilgiyi göstermedi. Bingöl’ün tanıtımı ve gençlere sporu sevdirmek için çok güzel bir fırsattı. Maalesef gereken desteği göremedik. İlerde bu turnuvayı kendi imkanlarımızla yapmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Ferhat Sönmez Kimdir?

Bingöl’de 1979  yılında dünyaya gelen Ferhat Sönmez, Boksa küçük yaşlarda Bingöl’de başladı. Muay Thai / Kick boks / Boks ve Tekvando ile spor hayatına devam eden Sönmez, Almanya’ya yerleştikten sonra da dövüş sporlarına devam etti. Almanya’da üç spor salonu bulunan Sönmez’in Almanya’da katıldığı turnuvalardan madalyaları bulunuyor. Avrupa ve Dünya çapında derece yapan öğrencileri bulunuyor. Ferhat Sönmez Türkiye Almanya Muay Thai Bremen eyalet başkanlığını yürütüyor.

 

 

 

DMCA.com Protection Status