Tavan çöktü: 3 öğrenci yaralandı

Bingöl’ün Solhan ilçesinde okul pansiyonunda tavan çöktü. Öğrencilerin üzerine düşen parçalar nedeniyle 3 öğrenci hafif şekilde yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Bingöl’ün Solhan ilçesinde Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu etüd salonunda tavanda bulunan alçıpan koparak düştü. O esnada ders çalışan öğrenciler düşen parçalardan dolayı hafif şekilde yaralandı.

Okula çağrılan ambulanslarla Solhan İlçe Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı öğrencilere ilk müdahale yapıldıktan sonra Bingöl devlet hastanesine sevk edildi. Hastanede tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Tanıklar: İhmal Var

Benzer vakaların daha öncede yaşandığına dikkat çeken öğrenci velilerinden Murat Genç, önlem alınmadığı takdirde çocuğunu okula göndermeyeceğini söyledi.

Velilerden Yunus Şener’de “Öğrenciler etüt yaparken başlarına alçı düşüyor. Hemen bize haber verildi ve geldik. Öğretmenler olayı bize anlattı. Görüntüleri gördüğümüzde açıkçası öğrencimin hayatından endişe ettim. Bugün ucuz atlattık ama acaba yarın tekrar olur mu? endişesi taşıyoruz.  Daha önce de böyle bir durum yaşanmış, bu ilk değilmiş. Herhalde müteahhitler başlarından savurmuşlar. Bu konu hakkında bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz. Zaten gerekli tutanakları tutmuşlar. Artık öğrencilerimizin hayatından endişelenmek istemiyoruz. Bugün bizimkine bir şey olmadı yarın bir başkasına bir şey olmayacak değil. Biran önce gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Olay esnasında yaralanan öğrencilerden Bahattin Genç, “Etüt salonunda ders çalışırken tavan üzerimize çöktü. Biz üç arkadaştık. Gereken önlemlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

 

 

DMCA.com Protection Status