Tecavüz Sanıklarına Toplamda 136 Yıl Hapis

Bingöl’de şantajla 17 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ettikleri iddiasıyla yargılanan 5 şüpheliye verilen cezalar belli oldu. Mahkeme 5 şüpheliye 14 yıl ile 38 yıl arasında değişen ve toplamda şüphelilere 136 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Bingöl’ü sarsan tecavüz olaylarından biri daha sonuçlandı. 17 yaşındaki G.T. adlı çocuğun tehdit ve şantajla tecavüze uğradığını savcılığa başvurarak şikayet etmesi üzerine soruşturma başlamıştı. Savcılık soruşturma kapsamında 6 kişiyi gözaltına almış, bir kişiyi serbest bırakmış, diğer 5 kişiyi tutuklamıştı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianame ile sanıklar Bingöl 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaya başlamıştı. Mahkeme görülen karar davasında savcılık sanıkların cezalandırılmasına yönelik mütalaada bulundu.

Karar duruşmasına tutuklu 5 sanık ve taraf avukatları katıldı. Savcılık makamı, esasa ilişkin mütalaasında sanıkların tehdit ve şantajla cinsel istismar suçunu işledikleri gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti heyeti sanıklardan S.V.’ye 27 yıl, Y.K.’ye 14 yıl, M.K.’ye 23 yıl 4 ay, F.K.’ye 38 yıl ve Ö.F.V.’ye 34 yıl hapis cezası olmak üzere toplam 136 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status