Tedavi Aletleri Kader Arkadaşlarına Verilecek

Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, Kardeşini kısa bir süre önce yitiren Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek’in isteği üzerine gereçlerinin başka hastalara verilmek üzere kendisine ulaştığını, Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin’in de destekleriyle bu gereçlerin Taşlıçay’a gönderildiğini söyledi. Karaaslan, vatandaşları yardım yapmaya davet etti.

Bingöl’de özellikle Silikozis hastalarına verdiği desteklerle tanınan Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, vatandaşları Silikozis hastalarına yardım etmeye davet etti. Karaaslan, kısa süre önce kardeşini Silikozis hastalığından kaybeden Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek’in taziyesine gittiğinde, Ayçiçek’in vefat eden kardeşinin malzemelerini kendi isteği üzerine başkalarına teslim etmek üzere kendisine verdiğini, Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin’in de desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

“PSİKOLOJİK DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR”

Silikozis hastalarının özellikle psikolojik desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten Karaaslan, “bugün bir sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz için mutluyum. Silikozis hastalarımızla yıllardır iç içeyim. Onların psikolojik ve ekonomik sorunlarını elimden geldiğince çözmeye çalışıyorum. Hastalıklarıyla uyum gösterebilecek psikolojik desteğe o kadar çok ihtiyaçları var ki… Düşünün bu dünyadan göçüp gitmeye her an o kadar çok yaklaşıyorsunuz ki, minik bir dokunuş bile kendilerinin sizin için ne kadar önemli olduğunu bile düşünmek, onları inanılmaz mutlu ediyor. Zira biliyorlar ki hiçbir çıkar gözetmeksizin onlara sevginiz, şefkatinizi veriyorsunuz. Bunu ta yüreklerinin en derininde hissediyorlar…” diye konuştu.

“KARDEŞİNİ BU HASTALIKTAN KAYBEDEN PROF. AYÇİÇEK, GEREÇLERİNİ İHTİYAÇ SAHİBİNE BAĞIŞLADI”

Karaaslan, Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin’in, gereçleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmasında kendisine yardımcı olduğunu ifade ederek, “kardeşini kısa bir süre yitiren Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek’lere taziyeye gittiğimde eşi Hülya Hanım hastalarımızın kullanabileceği gereçler olduğunu ve onları Mehmet hocamla bize vermek istediklerini söyleyince böylesi duyarlı kişilerin var oldukça bizler daha çok güzel şeyler yapacağımızın kanısına vardım. Karlıova kaymakamımız Levent Yetgin beyden her zaman olduğu gibi bizden desteğini esirmeyeceğini bildiğim için destek istedim ve araç yollayıp buradan hasta ile ilgili eşyaları aldırabilir mi ricasında bulundum. Memnuniyetle yollayacağını söyledi. Bugün araç geldi ve Taşlıcay’a yolladık yatalak olan bir hastamız için şişme yatak, walker, hasta bezi, mama ve benzeri gereçleri…” dedi.

“HASTALARIMIZIN TEKERLEKLİ SANDALYEYE İHTİYACI VAR; DESTEK BEKLİYORUZ”

Silikozis hastalarının özellikle tekerlekli sandalyeye ihtiyaçlarının olduğunu belirten Karaaslan, “hastamızın tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var. Elinde kullanmadıkları tekerlekli sandalye olan veya almak isteyen bir hayırsever vatandaş varsa desteklerinizi bekliyoruz. Ayrıca her daim yanımızda olan hastalarımız için desteğini esirgemeyen değerli; valimiz Ali Mantı beye, emeği geçen tüm resmi kurumlara ve hukuksal tüm sorunlarımızın gönüllü avukat olarak danışmanlığımızı yapan eşim ve oğluma ve hiç yorulmadan bizimle her zaman en zor şartlarda dahi yalnız bırakmayan basın mensubu arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

PROF. DR. AYÇİÇEK: “YARDIM ETMEK İÇİN İLLA HASTA OLMAK GEREKMİYOR…”

Kardeşini Silikozis hastalığından kaybeden Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek ise, “kardeşimin vefatı beni derinden yaralamışken, yollayacağımız gereçlerin bir başkasına şifa olacağını düşünmek acımızı bir nebze de olsa rahatlattı. İlla ki insanın hastası olması gerekmiyor bu tür destekleri sunmak için. Ama bizler maalesef böylesi durumları hastamız olunca daha iyi anlıyoruz. Elinde bu tür hasta gereçleri olanlar bence hiç vakit geçirmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırsınlar dilerim. Buna vesile olduğunuz için Semiramis hocama ve gereçleri gönderip aldıran kaymakamımız Levent Yetgin beye şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

DMCA.com Protection Status