Vali: Sütaş 2 Yıla Üretime Geçecek

Bingöl’de 6 yıldır SÜTAŞ tesisi kurulacak vaatleri yeni seçim kararıyla yine gündeme geliyor. Seçimden seçime gündeme gelen yatırım için önce SÜTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi İlhan İl, şimdide Bingöl Valisi Ali Mantı tarih verdi. Sütaş tesisinin 2 yılda üretime geçileceği, 4 yılda ise tesisin tamamlanacağı belirtiliyor.

Bingöl’de bitmeyen hastane ünvanını alan hastane binası inşaatı tam 7 yılda tamamlandı. Hastane inşaatının ardından Bitmeyen lakabını bu kez SÜTAŞ tesisi aldı. Vaatleri 2012 yılında başlayan, 2013 yılında temeli atılacak denilen tesis aradan 6 yıl geçmesine rağmen yapımına dahi başlanmadı.

Vali: 2 Yılda Bitecek

SÜTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi İlhan İl, şimdide Bingöl Valisi Ali Mantı tarih verdi. Vali Mantı, Türkiye’de de ses getiren Sütaş projesinin yatırımı Bingöl’e kazandırdıklarını, projenin sadece Bingöl için değil tüm bölge için önemli bir yatırım olduğunu söyledi.  Vali Mantı, iki yıl içinde fabrikaların kısmen üretime geçeceği bilgisini paylaştı.

5 bin ailenin süt üreticiliği yapacağının altını çizen Vali Mantı, “ Projenin tamamlanmasının ardından 10 bin kişinin faydalanabileceği bir fabrika. Projeyle birlikte gübre, elektrik üretimi olacak. Sütaş’ın diğer fabrikalarında olmayan gen üretim merkezi sadece Bingöl’de olacak”diye konuştu.

Sütaş 2 Yılda Üretime GeçecekMİŞ

SÜTAŞ’tan Seçim Öncesi Burs Taahhüdü

SÜTAŞ Yine Sahnede

Sütaş, Hayal Mi? Yalan Mı? Uzatmalı Mı?

DMCA.com Protection Status