Yılmaz: Bingöl’ün Millet Bahçesi Planlandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bingöl Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, büyükşehirlerden başlayarak devam edecek olan Millet Bahçeleri kapsamında Bingöl için şimdiden planların yapıldığını açıkladı.

Eski stadyum ve boş alanların Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi projesi ile ilgili Twitter sayfasından açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bingöl Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, Bingöl’ün Millet Bahçelerinin şimdiden planlandığını açıkladı.

Sosyal medya hesabında “Millet Bahçeleri büyük şehirlerden başlayarak tüm ülkeye yayılacak. Bingöl Millet Bahçeleri şimdiden planlandı” açıklamasında bulunan Yılmaz, partisinin merkezdeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında, şu ifadeleri kullanmıştı:

ŞEHİR STADYUMU TAŞINIYOR, YERİ MİLLET BAHÇESİ OLUYOR

“İstanbul’un ‘millet bahçesi’ olur da Bingöl’ün olmaz mı?  Belediyemizin 50 dönüm üzerine kurduğu alan birinci bahçemiz olacak. Bingöl Şehir Stadyumunu başka bir alanda modern bir şekilde yeniden inşa edip eskisinin yerine de inşallah Bingöl’e yakışır bir millet bahçesi kuracağız.”

HÜKÜMET KONAĞI YERİNE MİLLET BAHÇESİ

“Hükümet konağımızı da bir süre sonra göremeyeceksiniz. Hükümet konağını yıkıp yerine altı otopark olacak şekilde ‘millet bahçesi’ yapacağız. Hükümet konağımızı da başka bir alanda güzel bir mimari ile yeniden inşa edeceğiz inşallah.”

ÇAPAKÇUR VADİSİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

SKM Açılışında Çapakçur Vadi projesinin hayata geçeceğini belirten Yılmaz,  “Çapakçur Köprüsü’nün İstanbul Boğaz köprüsünden bir farkı kalmadı. İnşallah ikinci aşama olan vadi projesine başlayacağız. Vadide ıslah çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah güzel bir proje ortaya çıkacak. İnşa edeceğimiz millet bahçeleri ile Bingöl daha yeşil bir il olacak” ifadelerine yer vermişti.

 

DMCA.com Protection Status