Yine Rapor Skandalı

Bingöl’de engellilere yönelik rapor zulmü devam ediyor. Bu kez solunum cihazına bağlı yaşayan KOAH ve kalp hastası 62 yaşındaki İsmail Cebba, bir yıl önce Erzurum’dan ağır engelli raporu almasına rağmen, ilaç desteğini sağlamak için Bingöl Devlet Hastanesinden engelli raporunu alamadığını söyledi. Cebba, hakkı olana rapor verilmediğini, rüşvetle rapor verildiğini ileri sürdü.

 

62 yaşındaki İsmail Cebba adlı vatandaş, kalp yetmezliği, KOAH, prostat, şeker, tansiyon gibi hastalıkları daha önce raporlanmasına rağmen cihaz ve ilaç desteği almak için Bingöl Devlet Hastanesinden rapor alamadığını söyledi.

Erzurum’dan geçen yıl bir yıllık ağır engelli raporu aldığını söyleyen Cebba, Bingöl Devlet Hastanesinden altı ay arayla yüzde 96 ve 97 rapor aldığını ama ağır engelli ibaresi olmadığı için cihaz ve ilaç desteğini alamadığını söyledi.

5 Bin TL’ye Rapor

Hakkı olduğunu söyleyen ve daha önce bu raporu almasına rağmen bunun Bingöl Devlet Hastanesinin bir ayıbı olduğunu söyleyen İsmail Cebba, “bu Bingöl heyetinin ayıbıdır. Önce yüzde 100 raporum vardı. Şu anda 97 yaptılar ve ağır ibareli vermiyorlar. Sadece KOAH’tan yüzde 80 vermiş bana, kalpten yüzde 100, şeker var bende, tansiyon var bende ağır ibareli rapor vermiyorlar bana. Cihazlarla yaşıyorum. Cihazları da heyet verdi bana. Param olsaydı ben alırdım ağır engelli raporu. 5 bin TL verseydim başkası gibi bende alırdım ağır raporunu” şeklinde konuştu.

Bir Çok Hasta Mağdur Oldu

Bingöl’de bir çok  hastanın ağır ibareli raporları iptal edildi. Raporlara itiraz etmek için çevre illere gitmek zorunda bırakılan hasta yakınları, daha fazla eziyet çekilmesin diye itiraz etmek istemiyor.

 

HASTANEDE RAPOR SKANDALI

Hani Ağır Engelli Değildiler?

DMCA.com Protection Status